عمران و بهسازی شهری ایران
دفتر احیاء و بهسازی بافت تاریخی گرگان

 • برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) در خانه گفتمان شهر گرگان

  ادامه مطلب

 • "ژئوپليتيك جهان ايراني" 🔸با حضور دكتر “كامبيز مشتاق گوهري”
 • برگزاری نمایشگاه عکس‌های عبداله میرزا قاجار، در سفر به منطقه استرآباد در خانه گفتمان شهر گرگان
 • برنامه بيستم خانه گفتمان شهر گرگان، معلمین شهروندی، با حضور استاد ابراهيم صالحي، مهندس عبدالرضا چراغعلي و جمعي از فرهيختگان و فرهنگيان برگزار شد.
 • مرمت مسجد تاریخی ملااسماعیل، محله دربنو
 • ۲۹ فروردین ماه "روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی"
 • تکیه تاریخی دوشنبه ای(تکیه نو) در گرگان مرمت و بهسازی شد

  ادامه مطلب

 • تفاهم نامه احیای گذرهای فرهنگی تاریخی بافت تاریخی گرگان

  ادامه مطلب

سومین خانه گفتمان شهر کشور در گرگان افتتاح شد

گرگان- با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی ایران، سومین خانه گفتمان شهر کشور در گرگان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ظهر پنج‌شنبه سومین خانه گفتمان شهری کشور، پس از تهران و تبریز در بافت تاریخی گرگان و در خانه تاریخی کبیر افتتاح شد تا سلسله  نشست های مرتبط با موضوعات شهری در آن برگزار شود.

نخستین نشست خانه گفتمان شهر گرگان با حضور محمد سعید ایزدی با موضوع گفتمان سازی، راهبردی برای افزایش مطالبه گری و خواست اجتماعی برگزار شد.

لازم به ذکر است؛ ایده اصلی تشکیل خانه گفتمان شهر گرگان در سفر آبان ماه ۱۳۹۵ محمد سعید ایزدی، معاون وزیر راه و شهرسازی به گرگان و پس از بررسی قابلیت‌های شهری مرکز گلستان و اعلام آمادگی سازمان‌های مردم‌نهاد و امکانات موجود در خانه تاریخی کبیر، حین انجام عملیات مرمت فعلی و پس‌ازآن صورت پذیرفت.

خانه تاریخی کبیر سال گذشته به‌عنوان تکیه هنرمندان منطقه در حال فعالیت بود و با ایده مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران قرار بود به «خانه گفتمان معماران و شهر سازان استان گلستان» تبدیل شود.

موسسه «خانه گفتمان شهر گرگان» به شماره ثبت ۷۳۶ توسط جمعی از معتمدان شهری، متخصصان، دانشگاهیان و علاقه‌مندان مرتبط با موضوعات شهری جهت هدایت و راهبری داوطلبانه برنامه‌های ذیل مباحث شهری و خانه گفتمان شهر گرگان در چارچوب اهداف بالادستی وزارت راه و شهرسازی و توان و امکانات موجود انسانی و کالبدی در شهر گرگان و استان گلستان تأسیس شد.