عمران و بهسازی شهری ایران
دفتر احیاء و بهسازی بافت تاریخی گرگان

 • برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) در خانه گفتمان شهر گرگان

  ادامه مطلب

 • "ژئوپليتيك جهان ايراني" 🔸با حضور دكتر “كامبيز مشتاق گوهري”
 • برگزاری نمایشگاه عکس‌های عبداله میرزا قاجار، در سفر به منطقه استرآباد در خانه گفتمان شهر گرگان
 • برنامه بيستم خانه گفتمان شهر گرگان، معلمین شهروندی، با حضور استاد ابراهيم صالحي، مهندس عبدالرضا چراغعلي و جمعي از فرهيختگان و فرهنگيان برگزار شد.
 • مرمت مسجد تاریخی ملااسماعیل، محله دربنو
 • ۲۹ فروردین ماه "روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی"
 • تکیه تاریخی دوشنبه ای(تکیه نو) در گرگان مرمت و بهسازی شد

  ادامه مطلب

 • تفاهم نامه احیای گذرهای فرهنگی تاریخی بافت تاریخی گرگان

  ادامه مطلب

نشست " شهر هوشمند؛ فرصت ها و ضرورت ها" در خانه گفتمان شهر گرگان برگزار شد

جانشین معاون امور شهری سازمان پدافند غیر عامل کشوردر خانه گفتمان شهر گرگان گفت: افزایش کیفیت زندگی شهروندی، بهبود در بهره وری خدمات و رفع نیاز ساکنین از اهداف شهر هوشمند است.

 

مدیر امور طرح های شهرسازی و دبیرکارگروه شهر هوشمند از سه موضوع انسانی، نهادی و تکنولوژی به عنوان چهارچوب مورد نیاز در شهر هوشمند یاد کرد و افزود: اگر به این موارد توجه شده و به آنها پاسخ داده شود می توان گفت که به یک شهر هوشمند نزدیک شدیم.

وی فرهنگسازی و آموزش برای شهروندان را دارای اهمیت دانست و گفت: نیاز است برای همگام ساختن مردم، به این 2مقوله توجه شود.

دانش در بخشی دیگر از سخنانش به حفط حریم خصوصی در شهر هوشمند تاکید کرد و افزود: چشم انداز شهر هوشمند ایجاد امنیت برای شهروندان است.

وی با بیان اینکه ارومیه، تبریز، اصفهان، مشهد و تهران به عنوان شهر هوشمند پیشنهاد شدند، افزود: سال 92 لواسان به عنوان اولین شهر هوشمند استان تهران به صورت پایلوت انتخاب شد.

جانشین معاون امور شهری سازمان پدافند غیر عامل کشور در خاتمه ساختمان هوشمند، جمع آوری هوشمند زباله، مشارکت شهروندان، سرعت اینترنت و انرژی پاک را از جمله شاخص های شهر هوشمند دانست و گفت: از آلمان 10 شهر، آمریکا عفت شهر، کانادا چهارشهر، چین سه شهر، عمارت 2 شهر و بحرین و قطر یک شهر به عنوان شهر هوشمند در دنیا ثبت شده اند.

گفتنی است سلسه نشست های تخصصی "خانه گفتمان شهر گرگان" با هدف گفتمان سازی تخصصی پیرامون مباحث شهری، افزايش سطح آگاهي و دانش تخصصی شهروندان،کاهش فاصله بین مردم، متخصصین و مدیریت شهری و حرکت به سمت بازآفرینی شهری پایدار هر چهارشنبه در مجموعه تاریخی کبیر برگزار می شود.