عمران و بهسازی شهری ایران
دفتر احیاء و بهسازی بافت تاریخی گرگان

 • برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) در خانه گفتمان شهر گرگان

  ادامه مطلب

 • "ژئوپليتيك جهان ايراني" 🔸با حضور دكتر “كامبيز مشتاق گوهري”
 • برگزاری نمایشگاه عکس‌های عبداله میرزا قاجار، در سفر به منطقه استرآباد در خانه گفتمان شهر گرگان
 • برنامه بيستم خانه گفتمان شهر گرگان، معلمین شهروندی، با حضور استاد ابراهيم صالحي، مهندس عبدالرضا چراغعلي و جمعي از فرهيختگان و فرهنگيان برگزار شد.
 • مرمت مسجد تاریخی ملااسماعیل، محله دربنو
 • ۲۹ فروردین ماه "روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی"
 • تکیه تاریخی دوشنبه ای(تکیه نو) در گرگان مرمت و بهسازی شد

  ادامه مطلب

 • تفاهم نامه احیای گذرهای فرهنگی تاریخی بافت تاریخی گرگان

  ادامه مطلب

معاون شهردار: هم زیرگذر می زنیم هم در بافت کار می کنیم

معاون شهردار: هم زیرگذر می زنیم هم در بافت کار می کنیم

 

 طاهری، معاون شهردار گرگان اظهار کرد: قصد من از حضور در این نشست این بود که در حوزه بازآفرینی کار یاد بگیریم و بیشتر با این مفهوم آشنا شویم. اگر اشتباهاتی از گذشته تا آینده داشته و خواهیم داشت که می پذیریم. طرح آفتاب محصول وزارتخانه بوده که الان به آن نقد می شود. پس نمی توان یک دستگاه را متهم کرد. شاید در زمانی نگاه ما به بافت، تهدیدآمیز بوده است. یک زمان هم به بافت به عنوان فرصت نگاه می شود. پس نگاهها در طول زمان تغییر می کند. بحث دفاع از شهرداری و عملکرد شهرداری نیست. آقای اخون نگران نباشند ما هم داریم در بافت کار می کنیم و هم زیرگذر می زنیم. امسال در بافت به صورت جدی وارد شدیم و بیش از 10 میلیارد تومان برای آن اختصاص داده ایم آن هم در شرایطی که همه می دانیم وضعیت اقتصادی شهرداریها مناسب نیست و بسیاری از شهرداریها برای پرداخت حقوق کارکنان مشکل دارند. با این وجود بعد از آمدن شهردار جدید گرگان که تحصیلکرده این حوزه است طبیعتا بازآفرینی ادامه پیدا می کند.

گرگان 680 بافت فرسوده دارد

وی با بیان اینکه در گرگان 680 بافت فرسوده مصوب داریم و بافت تاریخی 140 هکتار است، گفت: در حوزه بافت چهار سیاست را دنبال می کنیم؛ اولین موضوع اینکه اقتصاد بافت قوی شود. معتقدم بافت، مرواریدی است که روی آن خاک گرفته و باید ارزش پیدا کند. دوم اینکه بافت گرگان برندسازی شود و مردم، گرگان را فقط با ناهارخوران نشناسند. امیدواریم روزی برسد که حساسیتها در بافت زیاد شود و شهرداری از اینکه لودر وارد بافت کند بترسد. موضوع دیگری که دنبال می کنیم معرفی رویداد مکان است. همچنین در حال تعبیه مرکز اسناد شهرداری هستیم.