عمران و بهسازی شهری ایران
دفتر احیاء و بهسازی بافت تاریخی گرگان

 • برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) در خانه گفتمان شهر گرگان

  ادامه مطلب

 • "ژئوپليتيك جهان ايراني" 🔸با حضور دكتر “كامبيز مشتاق گوهري”
 • برگزاری نمایشگاه عکس‌های عبداله میرزا قاجار، در سفر به منطقه استرآباد در خانه گفتمان شهر گرگان
 • برنامه بيستم خانه گفتمان شهر گرگان، معلمین شهروندی، با حضور استاد ابراهيم صالحي، مهندس عبدالرضا چراغعلي و جمعي از فرهيختگان و فرهنگيان برگزار شد.
 • مرمت مسجد تاریخی ملااسماعیل، محله دربنو
 • ۲۹ فروردین ماه "روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی"
 • تکیه تاریخی دوشنبه ای(تکیه نو) در گرگان مرمت و بهسازی شد

  ادامه مطلب

 • تفاهم نامه احیای گذرهای فرهنگی تاریخی بافت تاریخی گرگان

  ادامه مطلب

تکیه هنرمندان حوزه هنری گلستان در خانه تاریخی کبیر برپا می شود

به مناسبت فرا رسیدن ایام ماه محرم ،در پنجمین سال متوالی برنامه‌های متنوعی در محل تکیه هنرمندان واقع در بافت قدیم گرگان – محله دوشنبه ای - دوشنبه ای 5 - خانه تاریخی کبیر برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان، رییس این مرکز با اعلام این خبر گفت: این برنامه‌ها توسط واحدهای تخصصی این مرکز و با همکاری دفتر بهسازی و احیاء بافت تاریخی گرگان اجرا خواهد شد.
نقی محمد نژاد در ادامه افزود: برگزاری کارگاه‌های بررسی و تحلیل کتاب‌های شعر و داستان عاشورایی، عصر شعر، مقتل‌خواني، بررسی موسیقی آیینی با حضور اساتید برجسته کشور، اکران فیلم‌های کوتاه، مستند و داستانی، برگزاری کارگاه‌های تحلیل و بررسی سینمای دینی، برپایی نمایشگاه عکس عاشورایی، اجرای مسابقات عکاسی، برگزاری نمایشنامه‌خوانی، اجرای تعزیه، برگزاری کارگاه‌های تخصصی نمایش، کارگاه نقاشی قوه‌خانه‌ای، کارگاه تصویرسازی و نقاشی کودکان و... از جمله برنامه‌هایی است که در دهه اول محرم برای عموم علاقمندان به اجرا درخواهد آمد.
وی در پایان از تمامی علاقمندان به شرکت در این برنامه‌ها دعوت کرد و گفت: این برنامه‌ها با هدف بسترسازی، انتقال پیام‌های عاشورایی و همچنین فراهم کردن زمینه‌های لازم جهت خلق آثار فاخر توسط هنرمندان تدارک دیده شده است.
خانه تاریخی کبیر درمحل : گرگان ، خیابان شهید رجایی، گلشن ده ،محله دوشنبه ای، دوشنبه ای 5، کوچه کبیر واقع شده و تا کنون چندین برنامه فرهنگی و هنری در آن اجراء شده است.