عمران و بهسازی شهری ایران
دفتر احیاء و بهسازی بافت تاریخی گرگان

 • برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) در خانه گفتمان شهر گرگان

  ادامه مطلب

 • "ژئوپليتيك جهان ايراني" 🔸با حضور دكتر “كامبيز مشتاق گوهري”
 • برگزاری نمایشگاه عکس‌های عبداله میرزا قاجار، در سفر به منطقه استرآباد در خانه گفتمان شهر گرگان
 • برنامه بيستم خانه گفتمان شهر گرگان، معلمین شهروندی، با حضور استاد ابراهيم صالحي، مهندس عبدالرضا چراغعلي و جمعي از فرهيختگان و فرهنگيان برگزار شد.
 • مرمت مسجد تاریخی ملااسماعیل، محله دربنو
 • ۲۹ فروردین ماه "روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی"
 • تکیه تاریخی دوشنبه ای(تکیه نو) در گرگان مرمت و بهسازی شد

  ادامه مطلب

 • تفاهم نامه احیای گذرهای فرهنگی تاریخی بافت تاریخی گرگان

  ادامه مطلب

بازدید دکتر حناچی و هیئت همراه از پروژه های شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در گرگان

در حاشیه سفر دکتر حناچی معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی و رییس شورای عالی معماری و شهرسازی کشور بازدیدی از پروژه های در دست اقدام شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در قالب طرح محرم تا محرم در محله سبزه مشهد و همچنین پروژه مرمت و بهسازی خانه تاریخی شعربافان از املاک شرکت واقع در محله سرچشمه کوچه ریحانی صورت گرفت.

دکتر پیروز حناچی در این دیدار که بلافاصله پس از جلسه تودیع مهندس علی بخش رستمی مدیرکل سابق راه و شهرسازی استان گلستان و معارفه مهندس ابراهیم مبارک قدم مدیرکل جدید آن اداره صورت گرفت ضمن در جریان قرار گرفتن شرایط کار و روند اجرایی پروژه های مرمت تکایای تاریخی عقیلی و شاهینی و خانه تاریخی شعربافان ، از مراحل اجرایی و برنامه های فعلی و آتی طرح محرم تا محرم و طرح پایلوت کشوری بازآفرینی بافت تاریخی گرگان مطلع گردید.
در ادامه نشستی در دفتر بهسازی و احیای بافت تاریخی گرگان در خانه تاریخی کبیر صورت گرفت که مهندس مروتی معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان و همچنین مهندس رستمی مدیرکل اسبق راه و شهرسازی استان و مهندس مبارک قدم مدیرکل جدید و تنی چند از معاونین اداره کل در جریان برنامه ها و اهداف این دفتر در راستای بهسازی و احیای بافت تاریخی قرار گرفتند.
همچنین حسین کتولی مدیر دفتر بهسازی و احیاء بافت تاریخی گرگان و کارگزار شرکت عمران و بهسازی شهری ایران، در این نشست گزارشی را در خصوص روند اجرای پروژه ها و همچنین برنامه های آتی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری و نحوه تعامل سازنده با دیگر دستگاه های مسئول و جذب مشارکت های مردمی و همچنین بازخورد اجتماعی طرح بازآفرینی بافت تاریخی گرگان در طول 8 ماه گذشته، تقدیم حضار نمود.
دکتر حناچی ضمن ابراز خرسندی از تلاش های صورت گرفته در راستای بهسازی بافت تاریخی گرگان و اعلام حمایت از گسترده شدن حوزه اجرایی، با توجه به ویژگی های کالبدی و زیرساخت های فنی و استقبال مردمی از طرح بازآفرینی شهری، رهنمودهایی را در خصوص بهتر شدن روند کمی و کیفی پروژه ها و همچنین جذب مخاطب عام به عنوان اصلی ترین سرمایه های بازآفرینی شهری بیان نمودند.