عمران و بهسازی شهری ایران
دفتر احیاء و بهسازی بافت تاریخی گرگان

  • برنامه بيستم خانه گفتمان شهر گرگان، معلمین شهروندی، با حضور استاد ابراهيم صالحي، مهندس عبدالرضا چراغعلي و جمعي از فرهيختگان و فرهنگيان برگزار شد.
  • مرمت مسجد تاریخی ملااسماعیل، محله دربنو
  • ۲۹ فروردین ماه "روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی"
  • تکیه تاریخی دوشنبه ای(تکیه نو) در گرگان مرمت و بهسازی شد

    ادامه مطلب

  • تفاهم نامه احیای گذرهای فرهنگی تاریخی بافت تاریخی گرگان

    ادامه مطلب

اختتامیه مسابقه عکاسی حس زندگی به میزبانی خانه کبیر برگزار شد

مراسم اختتامیه و معرفی نفرات برتر مسابقه عکاسی «حس زندگی در بافت تاریخی گرگان» به میزبانی خانه تاریخی کبیر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دفتر احیاء و بهسازی بافت تاریخی گرگان، پس از برگزاری تور پیمایش و بازدید نوروزی از بافت تاریخی گرگان که درپنجم فروردین ماه اجرا شد، مسابقه عکاسی با عنوان «حس زندگی در بافت تاریخی گرگان» و با هدف نمایش و معرفی ظرفیت های بافت تاریخی گرگان برگزار شد و نفرات برتر این مسابقه در مراسمی که در خانه کبیر ترتیب داده شد معرفی شدند.

بازدید نوروزی از بافت تاریخی گرگان که جمع کثیری از شهروندان گرگان و مسافرانی از شهرهای مختلف کشور در آن حضور داشتند، در راستای برنامه های ترویجی و اقدامات بازآفرینی شهری شرکت عمران وبهسازی شهری ایران و با هدف آشنایی فعالان فرهنگی اجتماعی با پروژه های شرکت مادر در بافت تاریخی گرگان برگزار شد.

در این برنامه که انجمن حامیان بافت تاریخی گرگان و گروه گرگاندوستان برای برگزاری آن مشارکت داشتند، شرکت کنندگان ضمن حضور در باغمزار لطفی، از پروژه های دفتر احیاء و بهسازی بافت تاریخی گرگان، تکیه سبزه مشهد، محله سرچشمه، خانه تاریخی کبیر، محله دوشنبه ای، تکیه اصطبار، مدرسه عمادیه، امام زاده نور و خانه های تاریخی شفیعی، تقوی، کبیر و شعرباف دیدن کردند و با جزئیات معماری و ارزش تاریخی آن ها شدند.


از برنامه های جانبی برگزار شده در این بازدید برگزاری مسابقه عکس با عنوان حس زندگی در بافت تاریخی گرگان بود که مراسم اختتامیه و اهداء جوایز آن روز شنبه 14 فروردین در خانه تاریخی کبیر برگزار شد.
در این مراسم که 10 اثر برتر آن نیز در محوطه خانه کبیر برای عموم به نمایش درآمد، مسعود شکیبا از فعالان محیط زیستی، رضا عباسی از فعالان اجتماعی، حسین کتولی مدیر دفتر احیاء و بهسازی بافت تاریخی گرگان، عبدالرضا چراغعلی کارشناس معماری و محمدمهدری برهانی معاون میراث فرهنگی گلستان سخنرانی کردند.


در پایان نیز ضمن تقدیر از شرکت کنندگان، به نفرات برتر جوایزی از سوی اداره کل میراث فرهنگی گلستان، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان، انجمن حامیان بافت تاریخی گرگان و حوزه مشاوران جوان استانداری گلستان احداء شد.
گفتنی است 284 اثر به مسابقه ارسال شد و از این میان 10 اثر برتر در معرض نمایش عموم قرار گرفت.