عمران و بهسازی شهری ایران
دفتر احیاء و بهسازی بافت تاریخی گرگان

  • برگزاری نمایشگاه عکس‌های عبداله میرزا قاجار، در سفر به منطقه استرآباد در خانه گفتمان شهر گرگان
  • برنامه بيستم خانه گفتمان شهر گرگان، معلمین شهروندی، با حضور استاد ابراهيم صالحي، مهندس عبدالرضا چراغعلي و جمعي از فرهيختگان و فرهنگيان برگزار شد.
  • مرمت مسجد تاریخی ملااسماعیل، محله دربنو
  • ۲۹ فروردین ماه "روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی"
  • تکیه تاریخی دوشنبه ای(تکیه نو) در گرگان مرمت و بهسازی شد

    ادامه مطلب

  • تفاهم نامه احیای گذرهای فرهنگی تاریخی بافت تاریخی گرگان

    ادامه مطلب

به میزبانی خانه تاریخی کبیر؛گفتگوی خبرگزاری مهر با ملی پوش گلستانی اسکیت انجام شد

خبرگزاری مهر گفتگوی اختصاصی خود با متین معززی، ملی پوش گلستانی تیم اسکیت را به میزبانی خانه تاریخی کبیر واقع در بافت تاریخی گرگان انجام داد.


به گزارش روابط عمومی دفتر احیاء و بهسازی بافت تاریخی گرگان، متین معززی، ملی پوش گلستانی تیم اسکیت که ساکن شهرستان علی آبادکتول است، با حضور در خانه تاریخی کبیر گفتگویی با خبرگزاری مهر استان انجام داد.

معززی در این گفتگو که حدود یک ساعت به طول انجامید از خانه کبیر و مرمت این اثر تاریخی هم بازدید کرد. وی در گفتگو با خبرگزاری مهر درباره مشکلات اسکیت استان، نبود امکانات و زمین مناسب و همچنین راهیابی به تیم ملی بدون حداقل امکانات سخن گفت.

گفتنی است پیش از این نیز برنامه های مختلف دیگری توسط سایر بخش های جامعه مانند شب شعر، نمایشگاه عکس، آئین چهارشنبه سوری، برگزاری تکیه در ایام محرم توسط هنرمندان به میزبانی خانه تاریخی کبیر برگزار شده بود.

خانه تاریخی کبیر، اثر ثبت ملی شده بافت تاریخی گرگان است که در تملک شرکت عمران و بهسازی شهری ایران قرار دارد و پس از مرمت توسط دفتر بهسازی و احیاء بافت تاریخی گرگان به متقاضیان واگذار خواهد شد.